zamowienia przez internet
Oberża pod Czarnym Koniem

Witamy serdecznie na naszej stronie internetowej.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa w okolice, których historia jest starsza od państwowości polskiej!
Co prawda sama nazwa Mogiła pojawia się w XIII w. ale to tutaj odkryto najstarsze w Polsce ślady hutnictwa (tzw. dymarki).
To tu zginęła "Wanda co nie chciała Niemca" (stąd nazwa Mogiła i kopiec Wandy nieopodal). Tutaj także znajduje się perła architektury sakralnej - opactwo Cystersów oraz pochodzący z XVw. przepiękny kościół pw. św. Bartłomieja - jeden z najstarszych drewnianych kościołów w Polsce.

W tym magicznym miejscu gdzie czas się zatrzymał ma miejsce akcja opery Bogusławskiego "Krakowiacy i Górale". To miejsce ma również swą historię z mrocznych czasów II wojny światowej.

A dziś pragniemy Państwa zaprosić na kulinarny i duchowy relaks, wspaniałą zabawę a także odrobinę zadumy w miłej atmosferze i urokliwym otoczeniu.

ImageImageImageImage
Sala na 140 miejscMiejsce do tańcaPodwyższenie dla orkiestyIntymne oświetlenie
 ImageImageImage 
 Altanka i ogród przy restauracjiAltankaObszerny ogrodzony parking 
 Image Image  
 Opactwo CystersówKościół Św. Bartłomieja 
 
           
Organizujemy imprezy okolicznościowe, imprezy plenerowe, obiady rodzinne, wesela, chrzciny, komunie, studniówki, obiady, konferencje, bankiety, rauty, pokazy sztucznych ogni, wieczorki taneczne, wieczory kawalerskie. Zapraszamy na pieczenie prosiaka, pieczenie barana, pieczenie drobiu w całości, pieczenie giczy wołowych. W tygodniu polecamy obiady i wieczory przy piwie.

Image
 
Vinaora Visitors Counter

Jesteś naszym0600236gościem